Prudnik24

Jednak będzie! Centrum przesiadkowe na horyzoncie

Jednak będzie! Centrum przesiadkowe na horyzoncie
28 września
20:25 2017

Jednak będzie! Centrum przesiadkowe na horyzoncie

Jak podało Radio Opole, gmina Prudnik dogadała się z „Arrivą” w kwestii kupna dworca autobusowego. Ma być tam stworzone centrum przesiadkowe dla wszystkich przewoźników.

Pierwotnie prudnickie władze planowały utworzenie nowego dworca autobusowego i centrum przesiadkowego na placu przed dworcem kolejowym. PKP ostatecznie jednak stwierdziła, że dworzec wyremontuje sama. W tej sytuacji magistrat sondował możliwość odkupienia dworca PKS należącego do Arrivy, który znajduje się w centrum miasta. Firma ta nie zgadzała się na to, by inni przewoźnicy bezpłatnie korzystali z obiektu. W efekcie w całym mieście było kilka innych punktów zbiorczych dla pasażerów, którzy korzystali z usług innych przewoźników.

– Chcemy ten teren kupić, bo tylko taką formę zaakceptował zarząd „Arrivy”. Zakup będzie na przełomie tego i następnego roku. W tym czasie oczekujemy ogłoszenia naboru projektów przez urząd marszałkowski. Złożymy nasz wniosek i liczymy na jego akceptację – poinformował Radio Opole burmistrz Prudnik Franciszek Fejdych.

W przypadku, jeśli gminie uda się pozyskać środki, przyjdzie czas na ogłoszenie przetargu, który wyłoni wykonawcę projektu. Firma taka zajmie się także pracami budowlanymi. Plan jest taki, aby nowy dworzec powstał do końca przyszłego roku.

Maciej Dobrzański

 

 

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook