Prudnik24

Boks: Mateusz Kowalczyk Akademickim Mistrzem Polski

Boks: Mateusz Kowalczyk Akademickim Mistrzem Polski
14 października
12:17 2017

 Pochodzący z Lubrzy pięściarz zdobył tytuł w kategorii wagowej do 91kg, podczas odbywających się pod koniec września w Trzciance (Wielkopolska) Mistrzostwach Polski Akademickich Związków Sportowych w Boksie Olimpijskim kobiet i mężczyzn.

Mateusz Kowalczyk, reprezentujący AWF Katowice, w drodze po tytuł w walce półfinałowej 2:1 wygrał z wówczas jeszcze aktualnym akademickim mistrzem kraju, Witoldem Liskiem, zawodnikiem UKS Ruda Śląska, a w finale pokonał niejednogłośnie (także 2:1) aktualnego Mistrza Polski seniorów, Jana Sosnowskiego z Zawiszy Bydgoszcz.

Jak napisał zawodnik w mediach społecznościowych, do tego momentu jego „ostatni sportowy rok to prawie same kontuzje i niepowodzenia”. Przyznał jednak przy tym, że mimo to nie poddał się zwątpieniu, chociaż nie tak dawno co niektórzy (jak stwierdził) odsyłali go już na sportową emeryturę.

Wiosną, po czteromiesięcznej przerwie – spowodowanej poważną kontuzją odniesioną podczas sparingu – wrócił na ring i stopniowo odbudowując formę w ciągu trzech miesięcy stoczył 11 walk, z których 8 wygrał. W czerwcu udanie zaprezentował się także podczas II Międzynarodowego Memoriału Bokserskiego im. Zbigniewa Pietrzykowskiego w Wilkowicach, gdzie dobre recenzje zebrała jego wygrana na punkty walka, stoczona również z Witoldem Liskiem z Rudy Śląskiej.

Mateusz „Mati” Kowalczyk jest wychowankiem klubu 06 Kleofas AZS AWF Katowice i CARBO Gliwice, aktualnie natomiast boksuje w Wojskowym Klubie Sportowym „Desant” w Gliwicach. W 2014 r. był brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a w 2016 wywalczył tytuł Mistrza Śląska wśród seniorów.

Gratulujemy mistrzostwa Polski i życzymy dalszych sukcesów.

 Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook