Prudnik24

Kryty basen będzie większy

Kryty basen będzie większy
14 października
12:29 2017

Radni Głuchołaz zadecydowali podczas wrześniowej sesji Rady Miasta o zwiększeniu pieniędzy na budowę krytej pływalni. Gmina chce wydać teraz na nią 12 milionów złotych.

Roman Sambor wiceburmistrz Głuchołaz wyjaśnia: Po analizach biznesowych doszliśmy do wniosków, ze warto oprócz typowej pływalni dorzucić również część rekreacyjną. To będzie bardziej atrakcyjne i ma większe szanse na powodzenie biznesowe.

-Ma być to kryta pływalnia z elementami rekreacji (jacuzzi, saun). – dodaje Klaudia Pach Gomulnicka, radna – Dzięki tej decyzji za 2 lata będziemy mogli aktywnie spędzać czas i cieszyć się wreszcie basenem we własnym mieście. Głuchołazy to miasto turystyczne, aby domknąć ofertę dla turysty budowa krytego basenu jest konieczna.

-Była to trudna decyzja bo wiadomo dość kosztowna, co stwarza pewne ryzyko, ale uważam, że w mieście turystycznym już dawno powinien być normalny basen. Jestem dumny mogąc decydować o tak ważnych rzeczach dla Gminy Głuchołazy – dodaje Grzegorz Ptak, radny. – Dzięki temu już za niespełna 2 lata będziemy mogli cieszyć się swoim basenem, skończy się tułanie po Czeskich Wsiach, skończy się dumanie czy jechać do Wrocławia czy do Tarnowskich Gór.

Roman Sambor wyjaśnia, ze w najbliższych miesiącach spodziewa się dokumentacji. Pierwsze wkopanie łopaty w drugim kwartale 2018. Basen ma powstać na części targowiska miejskiego obok Orlika.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook