Prudnik24

Do Białej pojedziemy nową drogą

Do Białej pojedziemy nową drogą
26 października
14:37 2017

Droga wojewódzka nr 414 zostanie gruntowanie zmodernizowana w latach 2018-2019. Koszt to 33 mln zł. Przy okazji wyjaśniła się przyszłość Alei Lipowej.  

Droga Prudnik – Biała zostanie całkowicie odnowiona Poinformował o tym podczas październikowej sesji Rady Miasta burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych. Już od ronda im. Szozdy aż do Lubrzy stworzona zostanie ścieżka rowerowa i dla pieszych.

Ostatecznie zdecydowano, że ruchliwa trasa wojewódzka 414 będzie teraz omijać Aleję Lipową, a ona sama zamieni się w ścieżkę rowerową prowadzącą aż do Dobroszewic.

– Teraz chodzi tylko o dogranie kwestii finansowania przedsięwzięcia przez zarząd województwa. Inwestycja miała być realizowana dwuetapowo, czyli od naszego ronda Szozdy do Lubrzy, a potem z Lubrzy do Białej. Zdecydowano jednak, że realizacja będzie jednoetapowa. Prace mają się rozpocząć w przyszłym roku, a cały ten odcinek połączony zostanie w Lubrzy z naszą słynną betonówką – powiedział naszej gazecie wójt Lubrzy Mariusz Kozaczek.

A betonówka – nadmieńmy – jest właśnie w fazie modernizacji. Położono już na niej asfalt, całość ma być gotowa w listopadzie.

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook