Prudnik24

Policja podsumowuje

Policja podsumowuje
03 listopada
14:25 2017

7 dni trwała policyjna akcja ,,Znicz 2017”. W naszym powiecie było w nią zaangażowanych łącznie ponad 150 policjantów, a także inne służby. Sami funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 700 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Zatrzymując jedną osobę, która zdecydowała się na jazdę po alkoholu.

W ciągu tegorocznej akcji „Znicz 2017” na terenie powiatu prudnickiego doszło do 2 wypadków drogowych oraz 18 kolizji, w których 2 osoby zostały ranne. Głównymi przyczynami zdarzeń drogowych było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieostrożne cofanie.

Działania Policji oraz innych służb polegały przede wszystkim na zapewnieniu płynnego i bezpiecznego przejazdu w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Funkcjonariusze informowali o możliwości dojazdu do parkingów oraz o występujących utrudnieniach w ruchu drogowym. Mundurowi patrolowali także same nekropolie – tam o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby dbali zarówno umundurowani jak i nie umundurowani funkcjonariusze policji.

Za: KPP Prudnik

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook