Prudnik24

Rusza Szlachetna Paczka – dołącz i Ty!

Rusza Szlachetna Paczka – dołącz i Ty!
19 listopada
12:53 2017

Jak informuje portal glucholazyonline.com.pl, w listopadzie ruszyła pierwsza edycja Szlachetnej Paczki w Głuchołazach.

– W SZLACHETNEJ PACZCE wolontariusze odnajdują biedne rodziny, naprawdę potrzebujące pomocy dzięki różnym instytucjom, takim jak szkoły, kościół, sam Ksiądz, OPS i znajomi, którzy takie rodziny znają. Wolontariat wymaga czasu, bo najpierw musisz uzyskać zgodę takiej rodziny na wizytę, a wierzcie mi, że bardziej domagają się pomocy ci co mają niż ci, którzy jej potrzebują. W Głuchołazach i okolicach mamy rodziny, które zmagają się z problemami bardzo zaniedbanych mieszkań, bo nie mają na to funduszy, z brakiem opału, a przecież inaczej nie ogrzejemy mieszkań, z chorobami (nowotwory, niepełnosprawność), z brakiem pracy, a w tym wszystkim są niestety dzieci. Co zauważyłam, że ci ludzie walczą aby było na wiele – opowiada portalowi lider głuchołaskich wolontariuszy Klaudia Kramarczyk.

Dziewczyna podkreśla, że akcji nie przeprowadza się w domach, w których jest alkohol.

– Aktualnie powstaje ogólnopolska Baza Rodzin SZLACHETNEJ PACZKI. W tej bazie pojawią się również rodziny wprowadzone przez naszych głuchołaskich wolontariuszy. Powtarzam, po raz pierwszy , ponieważ Głuchołazy stworzyły pierwszą grupę wolontariuszy właśnie w tym roku – dodaje Klaudia Kramarczyk. Do dnia 15 Listopada w bazie pojawiły się historie 15 rodzin.

Tymczasem Głuchołazy nada potrzebują wolontariuszy.

– Im więcej nas będzie tym więcej rodzin odwiedzimy. Pomagamy, bo chcemy, to bardzo ważne i słuszne. Jeżeli chcecie dołączyć do grupy wolontariuszy, wystarczy wejść na stronę i się zarejestrować – tłumaczy rozmówczyni portalu. A gdzie można to zrobić? Podajemy link: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw . Po zarejestrowaniu Klaudia Kramarczyk skontaktuje się z każdym w celu szkolenia i rozmowy oraz wdrożenia danej osoby.

(m)

Za: glucholazyonline.com.pl

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook