Prudnik24

Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc
28 listopada
17:54 2017

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Prudniku już od kilku lat aktywnie uczestniczy  w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, skierowanej do uczniów szkół podstawowych.

W ramach akcji wychowawcy klas przeprowadzili praktyczne zajęcia z dziećmi związane z tematyką zdrowego żywienia. Różnego rodzaju doświadczenia miały na celu przybliżyć uczniom funkcjonowanie ludzkiego organizmu, a wykonane prace plastyczne przypominać o zasadach zdrowego żywienia.

Podsumowanie akcji „Śniadanie daje moc” odbyło się 8 listopada, organizatorami finału w naszym Ośrodku byli p. Justyna Pukała, p. Anna Giżycka i p. Łukasz Zabiegała. Na początku wszyscy uczniowie szkoły podstawowej zebrali się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w porannych ćwiczeniach. Następnie, po ćwiczeniach i czynnościach higienicznych, udali się do szkolnej jadalni, by tam  wysłuchać 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz wspólnie zjeść zdrowe, pożywne śniadanie.  Przedstawiciele klas zaprezentowali potrawy wykonane przez uczniów ich klas oraz wymienili składniki, z których te potrawy zostały przygotowane. Na stołach pojawiły się warzywa i owoce w różnej postaci: szaszłyki owocowe, koktajle owocowe, a także pełnoziarniste pieczywo, mleko, jogurt naturalny, płatki kukurydziane, musli, sery, pasty jajeczne, ciasteczka owsiane, woda i soki. Starsi uczniowie naszego Ośrodka, którzy kształcą się w zawodzie kucharz, przygotowali dla swoich młodszych kolegów zdrową owsiankę. W miłej atmosferze dzieci wspólnie zjadły posiłek.

Uczniowie mogli spróbować potraw, które nie zawsze dominują w ich jadłospisie domowym. Akcja miała na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania, które jest bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia.

Tekst i foto: Justyna Pukała

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook