Prudnik24

Będą środki na wymianę pieców

Będą środki na wymianę pieców
01 grudnia
14:45 2017

Zarówno gmina Prudnik, jak i gmina Głuchołazy zamierzają przeznaczyć środki na wymianę pieców grzewczych. Działania te mają na celu walkę ze smogiem.

„W celu poprawy jakości powietrza na terenie Gminy Głuchołazy w projekcie budżetu na 2018r. zaplanowano kwotę w wysokości 200 000,00 zł. Planowana kwota ma być przeznaczona na wsparcie Naszych Mieszkańców do wymiany istniejącego systemu ogrzewania zasilanego tradycyjnymi piecami lub kotłami c.o. (na paliwo stałe) na ogrzewanie ekologiczne – czytamy na stronie nowe.glucholazy.pl.

Za ogrzewanie ekologiczne uznawane będzie: ogrzewanie gazowe, olejowe, elektryczne oraz ogrzewanie na paliwo stałe lub biomasę z automatycznym zasypem paliwa i jednym paleniskiem. Magistrat planuje też objąć dofinansowaniem koszty związane z: zakupem i montażem nowego źródła ogrzewania, wykonaniem podłączenia do zewnętrznej sieci gazowej lub elektrycznej, modernizacją wewnętrznej instalacji c.o. związanej z zakupem nowego źródła ogrzewania oraz kosztami wykonania i sporządzenia niezbędnej dokumentacji.

„O zasadach przyznawania dotacji oraz terminie składania wniosków zostaniecie Państwo poinformowani po podjęciu uchwały budżetowej w grudniu 2017 r.” – informuje tamtejsza gmina.

Również Prudnik zamierza zadbać o poprawę jakości powietrza. W drugiej połowie bieżącego roku roku kwota dofinansowania na wymianę pieców wyniosła 50 tys. zł., z czego udało się wymienić 20 pieców.

– W przyszłorocznym budżecie z nadwyżki budżetowej dołożymy sto tysięcy złotych i spróbujemy kolejne piece wymienić. Inwestuje też ZEC. Podłączamy kolejne budynki w mieście, które będą zaopatrywane w ciepło z sieci – powiedział dla Radia Opole burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook