Prudnik24

Głubczyce: nowy krajobraz drogowy

Głubczyce: nowy krajobraz drogowy
01 grudnia
14:19 2017

Głubczyce już przejezdne – po przebudowie ulicy Sobieskiego powstał nowy pas drogi od skrzyżowania przy Lidlu aż do skrzyżowania z ulicą Garbarską i Sosnowiecką. W sumie wyremontowano 1,5 km. drogi.

Wykonawcą inwestycji była firma Adriana Bąka z Głubczyc. W ramach prac przebudowano wszystkie instalacje pod drogą, położono nowy asfalt na powierzchni ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych, a nowe chodniki zostały wyłożone betonową kostką połączoną z granitową, co było wymogiem konserwatora zabytków.

Nowym elementem w krajobrazie miasta jest rondo, które powstało przy zbiegu ulic Sobieskiego, Gdańskiej i Grunwaldzkiej. Parkingi znajdujące się w jego pobliżu przeniesiono na ulicę Sienkiewicza. Koszt prac to 3,5 miliona złotych. Połowę tej sumy wyłożył Narodowy Program Przebudowy Dróg, drugą część pokryła gmina.

Trwa natomiast ciągle druga duża inwestycja drogowa. Mowa o przebudowie Alei Śląskiej. Modernizacja potrwa co najmniej do połowy grudnia.  Koszt to 1,3 miliona złotych, a w ramach prac przewidziano m.in. wymianę ulicznego oświetlenia.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook