Prudnik24

Kolejny most do modernizacji?

Kolejny most do modernizacji?
03 grudnia
20:07 2017

W 2019 roku zacznie się remont kolejnego obiektu mostowego na ziemi prudnickiej. Tym razem z ruchu wyłączony będzie most ma granicy Głogówka i Mochowa. Prace mają potrwać do 2020 roku.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, projekt ma objąć 22 inwestycje na drogach krajowych. Kwota zadania to 3,75 mld. zł.

– Są to zadania związane z budową autostrad, prowadzeniem prac przygotowawczych do budowy dróg ekspresowych, budową obwodnic i rozbudową istniejących odcinków dróg krajowych wraz z dostosowaniem ich nośności do ruchu o nacisku 11,5 t/oś. Zadania te mają również poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dzięki modernizacji dróg, w szczególności przebudowie skrzyżowań, budowie chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych – informuje ministerstwo.

Most nad Osobłogą znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 40 między Prudnikiem a Głogówkiem. Remont ma zwiększyć nośność obiektu. Jak dowiedzieliśmy się w GDDKiA, objazd poprowadzony zostanie prawdopodobnie przez Racławice Śląskie i Klisino.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook