Prudnik24

Konkurs na logo nie rozstrzygnięty, czytelnik oburzony

Konkurs na logo nie rozstrzygnięty, czytelnik oburzony
03 grudnia
21:53 2017

Gmina Prudnik nie rozstrzygnęła ogłoszonego ponad miesiąc temu konkursu na projekt graficzny logo gminy. W tej sprawie napisał do nas czytelnik, który czuje się rozczarowany takim obrotem sprawy. Ma też inne obiekcje.

„Udało mi się dotrzeć do dokumentu prezentującego stanowisko komisji. Trzeba przyznać że dostęp do tej informacji jest zadziwiająco ukryty (brak bezpośredniej informacji w aktualnościach, cisza we wszystkich serwisach które wcześniej udostępniały informacje o konkursie). Przechodząc do meritum sprawy: dokument informuje że nadesłano 30 prac, organizator dziękuje za zainteresowanie ale konkurs uważa się za nierozstrzygnięty. Faktem jest że organizator zastrzega sobie taką możliwość w regulaminie konkursu i niestety ma do tego prawo. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu że zmagania uczestników zostały zignorowane.” – napisał w mailu do redakcji nasz czytelnik, który pragnie pozostać anonimowy. „Uczestnicy poświęcili swój czas na znalezienie pomysłu, wykonanie projektu, stworzenie kopii fizycznej i elektronicznej i nadesłanie pracy a w odpowiedzi otrzymano krótką, zdawkową informację, bez jakiegokolwiek wyjaśnienia czy uzasadnienia takiej decyzji.Zastanawiające również wydaje się nie ogłoszenie kolejnej tury konkursu, z racji tego że nie został on rozstrzygnięty. Nie chcąc nic sugerować zaznaczę, że bywały przypadki w tego typu konkursach, w których nie wyłoniono zwycięzcy, a które prace zostały później w całości lub częściowo i tak wykorzystane. Umiejętne rozpisanie regulaminu daje taką możliwość, z którą każdy uczestnik musi się liczyć, ale moralność takiego postępowania jest wysoce wątpliwa.” – dodaje.

Co na to gmina?

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za włożony trud 19 autorów prac, którzy przygotowali 30 projektów, które zostały poddane ocenie przez powołaną w tym celu Komisję – mówi nam Małgorzata Halek Malinowska z Agencji Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik, dodając, że nadesłane prace nie spełniły oczekiwań Komisji. – Pragniemy oświadczyć, iż żadna ze zgłoszonych praca nie będzie publikowana ani też wykorzystywana – tak w całości bądź w części – w jakiejkolwiek formie przez Gminę Prudnik w celach promocyjnych, gdyż zgodnie z art. 17 Prawa autorskiego, tylko twórcy przysługuje wyłączne prawo do korzystania z utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook