Prudnik24

Przedsiębiorco, odbierz ten list

Przedsiębiorco, odbierz ten list
03 grudnia
12:11 2017

ZUS planuje uproszczenie polegające na opłacaniu składek na jedno konto. W związku z tym wysyła do przedsiębiorców pisma  z numerami rachunków składkowych. Problemem jest fakt, że część z nich nie została odebrana.

Sprawa jest o tyle istotna, że od nowego roku bez tego numeru przedsiębiorcy nie będą mogli rozliczyć składek zarówno za siebie, jak i swoich pracowników. Tymczasem w całym kraju spośród 3 319 780 listów poleconych, powróciło 630 tys. W powiecie prudnickim zwroty wynoszą 1275 listów.

– Przyczyną zwrotów są przede wszystkim: zmiany adresu, adresat wyprowadził się, brak możliwości zidentyfikowania czy odbiorca jest uprawniony do odbioru przesyłki, brak pełnych danych adresowych, brak możliwości doręczenia przesyłki, gdyż pod jednym adresem jest zarejestrowana więcej niż jedna firma – tłumaczy naszej gazecie rzecznik opolskiego ZUS-u Sebastian Szczurek.

Dodajmy, że sam list ma charakter wyłącznie informacyjny.

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyłał listy polecone z numerami rachunków składkowych od 23 października. Od połowy listopada wysyła je ponownie listem poleconym. Wkrótce rozpocznie wysyłkę zwrotów po raz trzeci – listem zwykłym jednak tylko do przedsiębiorców aktywnych w obrocie gospodarczym – nadmienia nasz rozmówca.

Maciej Dobrzański   

Gazeta Prudnik24 – numer 190

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook