Prudnik24

Od niedzieli pociągiem do Wrocławia

Od niedzieli pociągiem do Wrocławia
11 grudnia
12:04 2017

11 nowych połączeń w rozkładzie jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia. Zmiany odjazdów dostosowane do potrzeb pasażerów. Nowa relacja do Kłodzka. Będzie połączenie do Wroclawia, bezpośrednio za 22 złote.

3,3 miliona pociągokilometrów będzie w nowym rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych PolRegio, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia. Urząd Marszałkowski na połączenia kolejowe wydaje 40 milionów złotych rocznie.

Na tory m.in. dodatkowo wyjadą dwie pary pociągów, które połączą Opole z Wrocławiem, kolejne pociągi połączą Strzelce Opolskie z Opolem. Nowością jest połączenie turystyczne z Nysy do Kłodzka.

– Przygotowując nowy rozkład jazdy wsłuchujemy się w uwagi pasażerów, musimy też kierować się innymi przewoźnikami i zainteresowaniem. Nie możemy pozwolić sobie na zbyt duże dopłacanie do pociągów, a tym samym na niegospodarność – mówi Adam Kowalczyk, zastępca dyrektora departamentu infrastruktury i gospodarki urzędu marszałkowskiego w Opolu. Zlikwidowane zostanie połączenie z Opola do Karłowic, a wynika to z nikłego zainteresowania wśród podróżnych.

O tym, że priorytetem jest zwiększenie połączeń, mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, odpowiedzialny za transport w regionie. – Większa liczba pociągów na torach to założenie, które jest realizowane od 2015 roku. Polepszamy również jakość podróżowania – dodaje Szymon Ogłaza.

 W przyszłym roku dodatkowo zostaną zakupione dwa nowe Impulsy. Ich wyjazd na tory jest przewidziany na wiosnę przyszłego roku. Modernizowane są również składy PESA, będące już od kilku lat na torach. – Nasze składy są nowoczesne, przygotowujemy się do remontu torów między Opolem a Nysą. To jest bardzo ważny odcinek, gdzie chcemy znacząco zmniejszyć czas dojazdu pasażerów – dodaje Szymon Ogłaza.

Przypomnijmy –  nowy rozkład jazdy zacznie obowiązywać od niedzieli 10 grudnia tego roku.

Odjazdy (połączenie bezpośrednie):

Głuchołazy Miasto – Wrocław Główny – odj. 9:41, przyj. 11:46
Głuchołazy Miasto – Opole Główne – odj. 18:36, przyj. 20:51

Połączenie z przesiadką:

Głuchołazy Miasto – Wrocław Główny : odj. 18:41
– Opole Główne (20:51), odjazd do Wrocławia (Pociąg
relacji Racibórz – Wrocław) odj. 21:11 – Wrocław
Główny przyj. 22:13
Głuchołazy Miasto – Opole Główne – odj. 9:41 –
Nysa 10:09, odjazd z Nysy (pociąg relacji Nysa –
Opole), godz. 10:59 – Opole Główne przyj. 12:38

Wrocław Główny – Głuchołazy (bezpośrednie)
Odj. 15:27 – Głuchołazy Miasto przyj.
godz. 17:55
Opole Główne – Głuchołazy Miasto:
Odj. 7: 24 – Głuchołazy Miasto przyj.
godz. 9:35

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook