Prudnik24

Grabina: zorganizowali jarmark, wspomogli szkołę

Grabina: zorganizowali jarmark, wspomogli szkołę
26 grudnia
18:00 2017

Jarmark bożonarodzeniowy, jaki odbył się z inicjatywy rady rodziców dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym w Grabinie, się okazją do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej na nowy piec CO dla placówki.

Po awarii szkolnego pieca konieczny stał się zakup nowego, więc rada rodziców na początku grudnia br. zorganizowała jarmark bożonarodzeniowy, aby zebrać przynajmniej część potrzebnych środków.

Wydarzenie to przyciągnęło tłumy uczestników, na których czekały atrakcje, m.in. w postaci kulinarnych specjałów, takich jak wyśmienite ciasta, krokiety, uszka i pierogi. Można było nabyć także bożonarodzeniowe kartki, stroiki i ozdoby choinkowe, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. W trakcie imprezy przeprowadzono też licytację wyrobów rękodzieła artystycznego. Gromkim aplauzem nagrodzono także występy artystyczne dzieci.

W organizację imprezy włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy zadbali o odpowiedni wystrój pomieszczeń, wspólnie z uczniami przygotowali też okolicznościowy  program artystyczny, oraz pomogli uczniom w wykonaniu świątecznych kartek, a w trakcie imprezy sprawowali opiekę nad najmłodszymi gośćmi.

Honorowym gościem wydarzenia był burmistrz Białej, Edward Plicko, który zabierając głos docenił inicjatywę całej społeczności szkolnej, oraz wyraził radość z powodu działalności niepublicznej szkoły w Grabinie. Przypomnijmy, że pod koniec poprzedniego roku szkolnego rezygnację złożył dotychczasowy organ prowadzący, a dalsza działalność szkoły stanęła pod znakiem zapytania. Ostatecznie placówką od bieżącego roku szkolnego zarządza nowo powstałe Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji w Grabinie.

Jak podkreśla dyrektor szkoły, Virginia Buława-Dziarmaga, szkoła istnieje dzięki zaangażowaniu rodziców, a sukces jarmarku bożonarodzeniowego dowodzi, że wraz z dziećmi stanowią oni jej największy kapitał. Jednocześnie – w imieniu zarządu, dyrekcji i całej społeczności szkolnej – składa podziękowanie wszystkim gościom wydarzenia za udzielone placówce wsparcie.

– Od lat szkoła w Grabinie była elementem łączącym miejscową społeczność, podtrzymującym poczucie wspólnoty i sąsiedzkie więzi. Nowa placówka stara się kontynuować te tradycje, dlatego tym bardziej cieszą nas dowody życzliwości okazanej przez mieszkańców Grabiny, Otok i Rzymkowic – mówi Virginia Buława-Dziarmaga.

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook