Prudnik24

Tylko jeden po alkoholu, jedna poważniejsza kolizja

Tylko jeden po alkoholu, jedna poważniejsza kolizja
27 grudnia
15:21 2017

Świąteczny weekend na drogach powiatu prudnickiego minął spokojnie. Od piątku do wtorku doszło do 1 wypadku drogowego oraz 2 kolizji. W zdarzeniach tych jedna osoba została ranna. Policjanci przeprowadzili ponad 600 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Zatrzymując jedną osobę, która zdecydowała się na jazdę po alkoholu.

Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali prędkość z jaką poruszają się kierowcy, a także czy podróżujący używali pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone były w fotelikach. Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz wszystkich podróżujących czuwało łącznie blisko 100 funkcjonariuszy.

Do najpoważniejszego zdarzenia drogowego doszło 26 grudnia, po godzinie 13:00 na ul. Soboty w Prudniku. Tam, według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego 13-latek kierujący motocyklem crossowym na skrzyżowaniu równorzędnym dróg gruntowych nie udzielił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi nadjeżdżającemu z jego prawej strony doprowadzając do zderzenia.

W wyniku tego zdarzenia 13-latek odniósł obrażenia ciała i został przewieziony do szpitala w Opolu. Na szczęście nie były to obrażenia zagrażające jego życiu i zdrowiu. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Gazeta Prudnik24 – numer 293

Reklamy

Reklamy

Facebook