Prudnik24

„Amerykański sen”. Film o głuchołaskim wrestlerze wkracza do kin

„Amerykański sen”. Film o głuchołaskim wrestlerze wkracza do kin
13 stycznia
17:04 2018

„Głuchołazy – niewielkie miasto, które w latach 90. tętniło życiem, obecnie wymiera. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu. Czy jego amerykański sen się spełni?”  – to cytat z opisu filmu dokumentalnego w reżyserii Marka Skrzecza.

Produkcja opowiada o drodze do realizacji marzeń głuchołaskiego nastolatka, Szymona Siwca, który chce być zawodnikiem amerykańskich zapasów.

– Na któryś z treningów przyjechała na nasz trening ekipa filmowa by nakręcić teledysk – wspomina Szymon Siwiec – Po pół roku wyszedł klip do piosenki Ostrego i Hadesa. Po roku ponownie do nas napisali, że mają w planach nagrać o nas dokument. Początkowo plany były nieco inne, ale ostatecznie wyszedł film, o tym jak próbuję dojść do profesjonalnej szkółki wrestlingowej i tak to się zaczęło – dodaje.

W niedziele, 14 stycznia o godzinie 15 w Centrum Kultury w Głuchołazach miał miejsce pokaz filmu, a po nim można było orozmawiać z reżyserem. Film wkracza także do polskich kin. Będzie można go zobaczyć w całym kraju.

Film w reżyserii Marka Skrzecza powstał w ramach programu „Pierwszy dokument” w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich i był współfinansowany przez PISF. Obraz zdobył Nagrodę Publiczności dla Najlepszego Filmu Krótkometrażowego na 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz Grand Prix (Złoty Łucznik) na 10. Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych Kameralne Lato w Radomiu.

Za: glucholazyonline.com

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook