Prudnik24

Znaczący krok w kierunku powstania obwodnicy wschodniej Prudnika

Znaczący krok w kierunku powstania obwodnicy wschodniej Prudnika
14 stycznia
17:14 2018

W budżecie państwa znalazły się środki na sporządzenie dokumentacji przyszłej, długo wyczekiwanej, obwodnicy.

Poseł Katarzyna Czochara złożyła poprawki do Budżetu Państwa Polskiego, w tym m.in. poprawkę dotyczącą przetargu na dokumentację wschodniej obwodnicy Prudnika. Pozytywni zaopiniowało je Ministerstwo Finansów i Infrastruktury, posłowie i senatorowie PiS rownież. Następnie przyjęła je komisja Finansow Publicznych – w końcu zostały także „przyklepane” w głosowaniu sejmowym. To pozytywna rewolucja na drogach regionu, Prudnik doczeka się najprawdopodobniej obwodnicy wschodniej. Oprócz niej, powstaną też obwodnice Brzegu i Strzelec Opolskich (prace mają być prowadzone od podstaw).

– To jest początek, który gwarantuje, że w przyszłym roku i w kolejnych latach, te długo oczekiwane przez mieszkańców inwestycje będą realizowane. – komentuje posłanka – Na te obwodnice zarówno mieszkańcy powiatu brzeskiego, strzeleckiego i prudnickiego naprawdę czekali wiele lat. Ja chciałam oddać hołd i podziękować równocześnie za zaangażowanie wojewodzie opolskiemu, bo w tym temacie naprawdę działaliśmy od kilkunastu miesięcy. Również starosta brzeski, ponieważ obwodnica Brzegu czekała na realizację ponad 30 lat. Starosta był bardzo mocno zaangażowany i wielokrotnie jeździł z nami do Warszawy.

Całość prac – łącznie z wprowadzonymi do programu w ubiegłym roku obwodnicami Myśliny, Kędzierzyna-Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki, wyniesie 2 miliardy zł.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook