Prudnik24

Głubczyce stawiają na drogi

Głubczyce stawiają na drogi
19 stycznia
22:29 2018

Budżet gminy Głubczyce na rok 2018 to 98 milionów zł., z czego 12 mln przypada na program 500 plus. Aż 15 mln zł. mają zostać przeznaczone na inwestycje.

– Na drogi przeznaczymy ponad 9 milionów 800 tysięcy złotych. Między innymi nadal będziemy prowadzić prace w okolicach ścisłego centrum.Tu będziemy działać konsekwentnie. Z resztą takie drobne roboty, poza tymi, które mieliśmy w tym ciągu ulic Sobieskiego, Moniuszki, Jana Pawła II, też robiliśmy. Na przykład ulica Sienkiewicza. W planie mamy jeszcze ulicę Królowej Jadwigi. Zrobimy nawierzchnię Browarnej, bo ona jest w fatalnym stanie, a to też centrum. Dodatkowo sporo innych zadań w granicach 100-200 tysięcy złotych. – komentuje dla Radia Opole Andrzej Krupa, burmistrz Głubczyc.

Ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych gmina przeznaczy z kolei na oświatę i wychowanie.

– Z tego 1 milion 240 tysięcy na szkoły podstawowe, a reszta na przedszkola. Największe środki przeznaczymy na boisko szkoły numer 2, do tego w szkole w Pietrowicach będziemy utwardzać plac i w szkole podstawowej nr 1 wymienimy całą instalację elektryczną. W przedszkolach, to kontynuacja termomodernizacji przedszkola nr 1, plus drobniejsze remonty na przykład łazienek oraz instalacji. – dodaje szef głubczyckiego magistratu.

Z kolei na gospodarkę mieszkaniową przeznaczone będzie ponad 750 tysięcy złotych. W 2018 roku przeprowadzona zostanie kolejna edycja budżetu obywatelskiego. Na ten poczet trafi 200 tysięcy zł.

(m)

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 283

Reklamy

ReklamyFacebook