Prudnik24

Bandyta z Chrobrego idzie za kratki

Bandyta z Chrobrego idzie za kratki
20 stycznia
18:54 2018

Gagatek z ul. Chrobrego, który kilka dni temu powalił na ziemię dziennikarza Nowej Trybuny Opolskiej, a potem roztrzaskał jego aparat, pójdzie do więzienia na pół roku. 

Przypomnijmy – 16 stycznia na ul. Chrobrego przy jednej z socjalnych kamienic pojawił się dziennikarz NTO, który chciał sfotografować miejsce podwójnego zabójstwa. Do fotoreportera podszedł mieszkaniec budynku, który poprosił, by ten zrobił mu zdjęcie. Gdy dziennikarz odmówił, mężczyzna powalił go na ziemię i rozbił jego aparat fotograficzny, wyceniany na 3,5 tysiąca zł. Policja szybko namierzyła 46-latka. Jak się okazało, był on już znany mundurowym z wcześniejszych wyskoków. Działał więc w warunkach recydywy.

Sąd orzekł, że mężczyzna dopuścił się wybryku chuligańskiego i skazał go na pół roku bezwarunkowego więzienia. Dodatkowo ma naprawić szkodę (zniszczony aparat) i przelać na rzecz wydawcy jego równowartość, natomiast pokrzywdzonemu dziennikarzowi zapłacić 500 zł. nawiązki.

46-latek przeprosił za swój czyn i tłumaczył, że działał pod wpływem leków. Nadmieńmy, że kamienica, w pobliżu której doszło do zdarzenia, słynie z lokatorów będących pod wpływem. Bynajmniej nie leków.

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook