Prudnik24

Afrykański przekręt krąży po sieci

Afrykański przekręt krąży po sieci
21 stycznia
13:51 2018

Ostatnio mieszkaniec powiatu prudnickiego natrafił na jednym z portali aukcyjnych na ofertę kupna papugi. Właściciel z „wielkim” żalem musiał się jej pozbyć po okazyjnej cenie. Wątpliwość mężczyzny wzbudził jednak adres rachunku bankowego na które miał przelać pieniądze, był to…Kamerun. Na szczęście, w tym przypadku nie doszło do oszustwa. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas robienia zakupów Internetowych.

Takie ogłoszenia dotyczą zarówno psów, kotów a nawet koni. Poniżej przedstawiamy przykład, który miał miejsce niedawno w powiecie krapkowickim. Niestety, tam kobieta padła ofiarą oszustwa.

Mieszkanka powiatu krapkowickiego na jednym z portali aukcyjnych znalazła darmowe ogłoszenie. Ktoś, z Francji oferował do odbioru rasowe szczenięta. Po wymianie informacji, w kolejnej wiadomości okazało się, że będzie trzeba zapłacić za transport piesków. Koszt, niecałe 500 złotych. Rachunek odbiorcy nie był we Francji, a jak łatwo się domyśleć w Kamerunie.

Kobieta po wpłaceniu pieniędzy została poinformowana, że są problemy z wysyłką i należy opłacić za ubezpieczenie zwierząt i szczepienia. Koszt to już prawie 2000 złotych. Mieszkanka Krapkowic po tym jak odmówiła i zażądała wcześniej wpłaconych pieniędzy straciła kontakt z ogłoszeniodawcą.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook