Prudnik24

W miejsce schroniska ośrodek dla uzależnionych od alkoholu?

W miejsce schroniska ośrodek dla uzależnionych od alkoholu?
28 stycznia
15:33 2018

Przynosiło straty, więc gmina rozważała sprzedanie obiektu. Potem zgody na to nie wyrazili radni. I gdy już się wydawało, że schronisko młodzieżowe w Wieszczynie – bo o nim właśnie mowa – będzie nadal funkcjonować, pojawił się pomysł utworzenia w nim Domu Pomocy Społecznej dla osób uzależnionych od alkoholu.

Starosta Radosław Roszkowski w rozmowie z naszą gazetą potwierdził, że trwają rozmowy na linii gmina Prudnik – powiat, dotyczące przejęcia przez ten drugi obiektu i wykorzystania do lecznicy dla chorych z problemem alkoholowym.

– Trafią tam wysokopłatni pacjenci z terenu całej Polski. Pomysł został entuzjastycznie przyjęty przez pracowników Urzędu Wojewódzkiego i Ministerstwa Rodziny, które chce nawet pomóc finansowo. – tłumaczy nam starosta. I dodaje, że o ile te plany uda się zrealizować, to powstanie wiele dobrych miejsc pracy.Jak się dowiedzieliśmy, w ośrodku mogłoby pracować nawet 30 osób, liczba kuracjuszy byłaby dokładnie taka sama.

Co istotne, ten DPS byłby jednostką odrębną od już funkcjonującego w Prudniku i również zarządzanego przez powiat Domu Pomocy Społecznej.

– Obiady przyjeżdżałyby do Wieszczyny z prudnickiego DPS-u z tamtejszej kuchni – nadmienia Radosław Roszkowski.

O losie schroniska zadecydują radni gminy Prudnik. Przypomnijmy, że całkiem niedawno nie zgodzili się oni na sprzedaż placówki, pomimo faktu, że ta przynosi rocznie 50 tysięcy zł. straty. Dodajmy, że obiekt w Wieszczynie to filia Schroniska Młodzieżowego „Dąbrówka” z siedzibą w Prudniku. Fot www.silesiatourism.com

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook