Prudnik24

Wybrali najpiękniejszą bramkę. Prudniczanka wśród nagrodzonych

Wybrali najpiękniejszą bramkę. Prudniczanka wśród nagrodzonych
04 lutego
17:20 2018

Wczoraj podczas uroczystej gali Gol Opolszczyzny 2017 zorganizowanej przez TVP3 Opole wręczono nagrody dla zdobywców najpiękniejszych bramek minionego roku. W gronie laureatów znalazła się Paulina Stoedter z MUKS Pogoń Prudnik.

Plebiscyt wygrał futsalista Patrick Riemann z I-ligowego Futsal Klubu Odra Opole. To już drugi taki przypadek, gdy główne wyróżnienie wędruje do zawodnika „z hali”.

– Nie spodziewałem się tej nagrody. Jestem trochę stremowany – mówił do zgromadzonych gości zwycięzca. Z wysokości sceny podziękował swoim kolegom z zespołu, który wypracowali mu sytuację. – Cała czwórka przygotowała mi idealną piłkę. Wystarczyło tylko dołożyć nogę – komentował skromnie, choć trzeba przyznać, że strzał (a w zasadzie soczysta „bomba”) z pierwszej piłki i to z powietrza wymagał nie lada umiejętności. Druga nagroda powędrowała do Rafała Gawina z Berlandu Komprachcice, a trzecia – jak już wspominaliśmy do Pauliny Stoedter z MUKS Pogoń Prudnik.

– To jest dla mnie duże wyróżnienie. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głosy. Specjalne podziękowania kieruję do Pana Rafała Bolibrzucha, który mnie zgłosił do plebiscytu – komentowała na gorąca zawodniczka Pogoni. – Ten gol to był impuls. Nie często strzelam takie bramki. Teraz chcę dobrze napisać maturę i iść na studia. Sport zostawiam sobie jako pasję – mówiła odpowiadając nam na pytanie o plany na przyszłość. Warto dodać, że trenerem zawodniczki jest Piotr Rzehak, a bramkę oglądał i gratulacje zawodniczce złożył obecny na gali prezes Pogoni Prudnik Grzegorz Pawlak.

Nadmieńmy, że udział w plebiscycie mogli wziąć strzelcy bramek z każdej klasy rozgrywkowej. Jak tłumaczył Jakub Trzaska z redakcji sportowej telewizji chodziło o to, by pokazać, że na wszystkich szczeblach futbolowej hierarchii można zobaczyć gole, o których zwykło się mawiać „stadiony świata”.

O powodzeniu drugiej odsłony plebiscytu mówił Mateusz Magdziarz – dyrektor TVP3 Opole.

– Przez długie lata TVP3 Opole nie miała podobnego plebiscytu, podczas gdy inne opolskie media z powodzeniem organizowały własne konkursy. Rok temu postanowiłem, że musimy dołączyć do tego grona i tak odbyła się pierwsza edycja imprezy. W tym roku wszystko odbyło się z większym rozmachem, bo mieliśmy transmisję na żywo w telewizji, a także Internecie. Będziemy rozwijać nasz plebiscyt – tłumaczy nam Magdziarz.

Gazeta Prudnik24 objęła plebiscyt patronatem medialnym obok tak znanych marek jak „Sport”, czy „Piłka Nożna”.

Bramka Pauliny zarejestrowana przez starostę prudnickiego Radosława Roszkowskiego pod linkiem (mniej więcej 51:15 na nagraniu) https://www.facebook.com/tvpopole/videos/1705373832817152/

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook