Prudnik24

Głubczycki szpital z e-usługami

Głubczycki szpital z e-usługami
13 lutego
20:12 2018

Informatyzacja placówki ma na celu znaczne ułatwienia dla pacjentów. Od tej pory bez wychodzenia w domu będzie można sprawdzić wyniki badań lub zarejestrować się do lekarza. Środki na ten cel pochodzą z Unii Europejskiej.

– Dzięki niemu zakupimy niezbędne oprogramowanie i sprzęt – komentuje na antenie Radia Opole szef placówki – Adam Jakubowski. – Kupimy 60 komputerów. W tej chwili na terenie szpitala pracuje około 140 komputerów, więc to będzie 10 dodatkowych, a 50 zostanie wymienionych. To nie jest tak, że ten program uratuje nam życie, ale pozwoli spiąć w jedną całość bazy danych, które mamy w tej chwili. Z jednego miejsca będzie dostęp do wszystkich baz danych.

Rozgłośnia cytuje też Andrzeja Bułę, marszałka województwa opolskiego, który wyraził opinię, że informatyzacja usług medycznych daje możliwość nadzorowania własnej sytuacji w szpitalu.

– Również pojawiają się później wydatki niekwalifikowane, które szpitale ponoszą. Ja się cieszę, że to nakręca kolejną zmianę, jak dostosowanie sal do specjalnego sprzętu. To są dobre projekty, które pokazują szpital w nowej jakości. – mówił samorządowiec.

Na wdrożenie zmian w systemie informatycznym głubczycki szpital przeznaczy ponad 2 miliony 600 tysięcy złotych. Aż 85 proc. tej kwoty pochodzić będzie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Maciej Dobrzański

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook