Prudnik24

Punkt gazowniczy powraca do Prudnika

Punkt gazowniczy powraca do Prudnika
13 lutego
18:57 2018

W związku z rozbudową sieci gazowej w Prudniku, PGNiG uznało, że warto otworzyć w naszym mieście punkt obsługi klienta. Poprzedni – na ulicy Nyskiej – został zlikwidowany w 2011 roku.

O wystąpienie do spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo o przywrócenie punktu, zwrócił się do gminy Prudnik z wnioskiem radny Jacek Urbański. Tak też się stało. Argumentem, który wysunął magistrat była gazyfikacja Łąki Prudnickiej, a w dalszej przyszłości kolejnych miejscowości. Spółka – uznając, że liczba jej klientów na tym obszarze się powiększy – przystała na tą propozycję i podjęła działania mające na celu powstanie biura. Nie wskazała jednocześnie żadnego konkretnego terminu.

Jak przekazał nam radny Jacek Urbański, PGNiG jest zainteresowana otwarciem takiego lokalu w centrum miasta. Z kolei burmistrz Franciszek Fejdych zapowiedział podczas sesji Rady Miejskiej, że jeśli spóła zwróci się w tej sprawie do gminy, ta pomoże jej odnaleźć odpowiedni lokal.

Powstanie punktu obsługi klienta byłoby bardzo wygodne dla mieszkańców Prudnika, którzy w tej chwili w sprawach związanych z gazem muszą jeździć do Nysy.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook