Prudnik24

Głubczyce chcą z pompą uczcić rocznicę odzyskania niepodległości

Głubczyce chcą z pompą uczcić rocznicę odzyskania niepodległości
18 lutego
16:02 2018

Ponad 50 imprez w ciągu całego roku – taki plan ma głubczycki magistrat w związku ze zbliżającym się stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak informuje Radio Opole, chodzi o szereg imprez kulturalnych, takich jak spektakle teatralne i różnego rodzaju warsztaty oraz koncerty.

– To wyjątkowa rocznica, którą trzeba godnie uczcić. Mam nadzieję, że w naszym mieście będziemy mieli taką gamę imprez, że każdy z naszych mieszkańców, choć także mam nadzieję, że będą goście spoza naszej gminy, znajdzie dla siebie odpowiednie propozycje i godnie uczci rocznicę. Chcemy również, aby nie było kumulacji w dniu 11 listopada, choć oczywiście, że kulminacyjnym momentem będzie ten dzień, bo tak nakazuje logika. – informuje rozgłośnię burmistrz Głubczyc Adam Krupa.

Gmina zorganizowała już specjalny komitet organizacyjny, w skład którego weszli szefowie podległych gminie placówek. W ten sposób magistrat chce do aktywnego udziału w wydarzeniach zachęcić jak największą liczbę mieszkańców. Jak podkreśla burmistrz, wszystko to odbywa się ze środków budżetowych.

– Będziemy się interesować tym jakie padają propozycje z kraju, żeby ewentualnie się włączyć w krajowy rytm tych obchodów. Jak będą jakieś możliwości pozyskania środków zewnętrznych, to będziemy o to się starać. – zaznacza Adam Krupa. Szczegóły znane będą jeszcze w tym miesiącu

Maciej Dobrzański

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 264

Reklamy 

ReklamyFacebook