Prudnik24

WOT w Prudniku – pierwsze decyzje jeszcze w tym roku?

WOT w Prudniku – pierwsze decyzje jeszcze w tym roku?
18 lutego
15:47 2018

Podczas konferencji prasowej poseł Katarzyna Czochara potwierdzała swoje wcześniejsze informacje o powstaniu batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie Prudnika.

Jak powiedziała parlamentarzystka, prawdopodobnie dojdzie do powtórnego przyjazdu wojskowych do naszego miasta, podczas którego dokonają kolejnej inspekcji budynku w koszarach (obiekt gminny na wprost schroniska młodzieżowego „Dąbrówka”), gdzie miałby stacjonować batalion. Druga lokacja, o której również mówiło się w tym kontekście – obiekt szkoły przy ul. Podgórnej raczej „wypada” już z gry, ponieważ po przekazaniu go gminie przez powiat,ma być tam siedziba szkoły podstawowej.

– Jestem w stałym kontakcie z generałem Kukułą, dowódcą WOT i ostatnio znów poruszyliśmy ten temat. Szansa na powodzenie tego przedsięwzięcia jest bardzo duża. Jeszcze w tym roku mogą rozpocząć się już parce administracyjne w budynku. – mówi naszej gazecie Katarzyna Czochara. Orędownikiem obecności WOT w Prudniku jest również gmina Prudnik, która chce przekazać za darmo swój obiekt wojsku. Fot. www.rmf24.pl

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook