Prudnik24

Fałszywi kominiarze grasują po Prudniku

Fałszywi kominiarze grasują po Prudniku
25 lutego
13:43 2018

Prudnicki TBS ostrzega przed osobami przebranymi za kominiarzy, którzy pojawili się w ostatnim czasie w Prudniku. Oferują przegląd instalacji i proponują kupno kalendarzy.

Formalnie osoby te nie łamią prawa, choć zarówno TBS, jak i policja przestrzega, że tacy domokrążcy mogą się trudnić podejrzanym procederem. Schemat ich działania w Prudniku jest zawsze podobny – oferują darmowy przegląd mieszkania, a potem nachalnie starają się sprzedać nieświadomym mieszkańcom marnej jakości kalendarze ścienne za dobrowolną opłatę za przegląd i kalendarz. Prawa nie łamią, ponieważ za każdym razem proszą „co łaska”.

– Niedawno otrzymałem informację, że na ul. Skowrońskiego w Prudniku trzech młodych ludzi ubranych w czarne stylizowane na kominiarskie ubrania dokonuje takiego procederu. Bardzo proszę mieszkańców, by nie wpuszczali tych i podobnych im naciągaczy do swoich mieszkań. Informujcie też zarządców i administratorów budynków oraz policję o takich faktach. – mówi szef TBS-u Mirosław Czupkiewicz. I dodaje, że czasami osoby takie podają się za instalatorów lub mówią, że są z administracji. – Proponują np. wymianę piecyków gazowych twierdząc, że te, które mają lokatorzy są złe. Osoby takie podpisują umowy i cieszą się, że mają nowy piecyk gazowy. Później płaczą, kiedy dowiadują się, jakie są koszty pośrednie, które naliczyły sobie parabanki, czy firmy kredytujące – komentuje Mirosław Czupkiewicz. – Pamiętajmy, że osoby działające w imieniu administratora budynku powinny mieć jego upoważnienie oraz identyfikator – kończy nasz rozmówca.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 287

Reklamy

Reklamy

Facebook