Prudnik24

Most tymczasowy na pewno powstanie!

Most tymczasowy na pewno powstanie!
25 lutego
12:40 2018

Rozpoczęły się wstępne prace przygotowawcze do rozbiórki mostu na ul. Batorego. Wiadomo też że wojsko na pewno postawi przeprawę zastępczą.

Wojewoda opolski Adrian Czubak potwierdził, że lada dzień rozpoczną się prace wojska przy budowie mostu tymczasowego. Powstanie on nieopodal „garbatego” mostku w pobliżu „Pioniera”. Jednocześnie wojewoda skrytykował gminę Prudnik, która według niego zbyt opieszale prowadziła działania mające na celu ogłoszenie przetargu na jego powstanie. Wojewoda uważa, że władze gminy o konieczności remontu mostu na ul. Batorego wiedziały co najmniej od końca września 2017 roku, kiedy to GDDKiA ogłosiła przetarg. Według Adriana Czubaka, pomimo tego, aż do początku grudnia magistrat nie podjął starań o ogłoszenie przetargu na budowę mostu tymczasowego. Burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych nie zgadza się z tym stanowiskiem. „Po raz kolejny dziękuję Panu za pomoc i pozytywne opinie odnośnie budowy mostu tymczasowego. Proszę jednak o powstrzymanie się od podawania nieprawdziwych informacji jakoby Burmistrz Prudnika, wiedząc o remoncie mostu, nie prowadził intensywnych działań, aby powstała przeprawa tymczasowa. Ponownie stwierdzam, że kwestia mostu tymczasowego powinna być rozwiązana na etapie dokumentacji GDDKiA dotyczącej remontu mostu na ul .Batorego. Niestety, nie zrobiono tego i przez kilka lat prowadziliśmy z różnym skutkiem walkę o przeprawę tymczasową. Ostatecznie porozumienie z GDDKiA podpisano w lipcu 2017 r. Dokumentacja na most tymczasowy powstawała na ryzyko i za pieniądze Gminy od marca 2017 roku. Zakończona została w listopadzie, o czym podczas spotkań regularnie informowana była GDDKiA. Ona też zgodnie z porozumieniem ma finansować przeprawę tymczasową, stąd ciągły monitoring działań Gminy przez wyznaczonego pracownika GDDKiA, łącznie z wczorajszym przetargiem. Zatem mówienie o bezczynności Gminy jest nie na miejscu.” – napisał Franciszek Fejdych na portalu społecznościowym.

Tymczasem na obiekcie przy ul Batorego trwają już prace przygotowawcze do rozbiórki. Ich celem jest przełożenie sieci wodociągowej, gazowej, telekomunikacyjnej i energetycznej. Most ma zostać wyłączony z ruchu pod koniec kwietnia na okres pięciu miesięcy. Koszt inwestycji to 8 mln zł.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook