Prudnik24

Szkoła-widmo zostanie zlikwidowana

Szkoła-widmo zostanie zlikwidowana
25 lutego
13:15 2018

Nieistniejąca od kilku lat Branżowa Szkoła I stopnia w Białej zostanie formalnie zlikwidowana. Taką uchwałę podjęła Rada Powiatu Prudnickiego. Podczas sesji rozważano też przyszłość głogóweckiego SOSW.

Bialska placówka wchodziła w skład Zespołu Szkół w Białej, który – przypomnijmy – został rozwiązany w sierpniu 2013 roku.

– W efekcie tego ruchu szkoła ta została wchłonięta przez Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Prudniku – mówi naszej gazecie starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Jak wyjaśnia, ostatnia młodzież już dawno opuściła mury placówki i od tego czasu nie ogłoszono nowego naboru. Likwidacja szkoły-widmo, istniejącej tylko na papierze, ma więc przyczynić się do porządku w dokumentacji i uporządkować strukturę organizacyjną prudnickiej oświaty. Teraz likwidację szkoły musi jeszcze zaakceptować kuratorium.

– Mam nadzieję, że wkrótce zostaną również zlikwidowane kolejne istniejące tylko na papierze szkoły. Szkoda tylko, że następuje to tak późno – komentuje ten proces radny Mirosław Czupkiewicz. Pytał on podczas sesji także o plany zarządu powiatu dotyczące budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Głogówku, którego prowadzenie rada powiatu powierzyła tamtejszej gminie. Starosta Radosław Roszkowski poinformował, że najbardziej pożądane byłoby zbycie obiektu gminie Głogówek.

– Istnieją również inne formy takie jak najem lub użytkowanie. Rozmowy w tej sprawie będą kontynuowane – zaznaczył szef powiatu.

Maciej Dobrzański

Fot. Jan Poniatyszyn – Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 290

Reklamy

Reklamy

Facebook