Prudnik24

Mapa na ścianie, czyli dekorujemy wnętrze prawdziwego obieżyświata

Mapa na ścianie, czyli dekorujemy wnętrze prawdziwego obieżyświata
28 lutego
06:00 2018

Jeśli lubisz podróże, zarówno te małe w obrębie jednego kraju, jak i te duże, które prowadzą Cię na inny kontynent, to warto zadbać o to, by w mieszkaniu widać było Twoją pasję. Metamorfoza wystroju będzie prosta, efektowna i błyskawiczna do przeprowadzenia. Potrzebna nam będzie jedna rzecz – geograficzna fototapeta. Mapa, dopasowana stylistycznie do dekorowanego salonu, stanie się bardzo oryginalną ozdobą przestrzeni.

Wbrew pozorom taki akcent wcale nie zamieni naszego pokoju w pracownię geograficzną, którą możemy pamiętać jeszcze z czasów szkolnych. Szeroki wybór wzorów sprawia, że bez trudu znajdziemy stylowe przedstawienie, odpowiadające naszym gustom i to niezależnie od tego, czy jesteśmy miłośnikami nowoczesnych, minimalistycznych czy starodawnych wnętrz. Zaletą takiej aranżacji przestrzeni jest to, że z pewnością będzie nietuzinkowym rozwiązaniem, dzięki czemu zyskamy bardzo ciekawy wystrój. Co równie istotne, salon urządzony zgodnie z naszymi pasjami i zainteresowaniami, z pewnością nigdy nam się nie znudzi. Jest to więc przepis na uniwersalną i ponadczasową stylizację pokoju. Z pewnością zastanawiasz się, jak może wyglądać przywołana przez nas fototapeta. Mapa świata na wymiar, która służy do dekorowania ścian, to zupełnie inna bajka, niż znajdujące się w szkole przedstawienia. Nie znajdziemy tutaj krain geograficznych, nazw rzek ani wysokości górskich szczytów. Pojawią się za to efektowne kolory, wyraziste, graficzne rozwiązania, a także ślady minionych epok.

Aranżacja w Twoim stylu

Gdy szukamy dekoracji do naszego salonu, musimy sprawić, by stworzyła integralną całość z naszym wystrojem. Może rzucać się w oczy, może być wyrazista i efektowna, chodzi jednak o to, by nie burzyła dotychczasowej aranżacji. Poniżej przygotowaliśmy kilka zupełnie różnych propozycji tak, aby każdy podróżnik znalazł coś dla siebie.

Świat w wersji retro – nasza pierwsza propozycja to utrzymana w starodawnym stylu fototapeta. Mapa przypomina historyczny dokument kartograficzny nie sprzed kilkudziesięciu, ale sprzed kilkuset lat – na przykład z czasów wielkich odkryć geograficznych. Lądy wyobrażano sobie wówczas nieco inaczej, a całe przedstawienie przypomina niezwykle ozdobną grafikę pełną rycin i efektownych ornamentów. Tak dekoracja będzie się perfekcyjnie prezentować z antykami i zabytkowymi sprzętami.

Minimalizm do potęgi – w przypadku nowoczesnej aranżacji warto postawić na akcent, który będzie charakterystyczny, ale jednocześnie oszczędny w wyrazie. Jeśli w naszym salonie znajduje się wiele efektownych obiektów, przywiezionych z naszych licznych podróży, wówczas należy zachować umiar, by przestrzeń nie stała się przeładowana. Rozwiązaniem będzie minimalistyczna fototapeta. Mapa w postaci samego tylko konturu lądów urozmaici pustą powierzchnię ściany, ale nie stanie się dominantą aranżacji.

Kolorowa typografia – jeśli w pokoju postawiliśmy na monochromatyczny wystrój i w przestrzeni brakuje barw, to odpowiednia dekoracja ściany pozwoli nam się uporać z tym problemem. Zainspirujmy się polityczną mapą świata, ale w zupełnie nowym wydaniu. Nasza propozycja to kolorowe napisy z nazwami poszczególnych krajów wpisane w granice państw. Tak ozdoba z pewnością będzie się rzucać w oczy, dlatego sięgnijmy po nią tylko wtedy, gdy nasz salon potrzebuje wyrazistego akcentu.

Mapa w dziecięcym wydaniu

Gdy nasze dzieci podróżują razem z nami i tak jak my kochają dalekie wyprawy, sprawmy, żeby ich pokój zamienił się w krainę obieżyświata. W przypadku małych wędrowców dekoracja przestrzeni powinna być dopasowana do ich wieku. Ani minimalistyczne, ani zabytkowe wzory z pewnością się nie sprawdzą. Przejrzeliśmy setki dostępnych w sklepach rozwiązań i w oko wpadła nam szczególnie jedna fototapeta – mapa świata dla dzieci w formie kolorowej, rysunkowej planszy. Czym się charakteryzuje takie przedstawienie? Zamiast podziałów politycznych czy grafik nawiązujących do starodawnych dokumentów, na ścianie pojawią się zabawne sylwetki zwierzaków. Dzięki temu, że ich położenie na kontynentach odpowiada ich realnemu występowaniu, nasz maluch będzie mógł się nauczyć, jakie gatunki możemy spotkać w danej części globu. Taka fototapeta – mapa świata dla dzieci o dydaktycznym charakterze – będzie nie tylko doskonałą ozdobą przestrzeni, ale również praktycznym akcentem przyczyniającym się do rozwoju małego podróżnika.

Odpowiednio aranżując przestrzeń, nawet relaksując się w domowym zaciszu, będziesz mógł planować kolejną podróż do odległych krajów. Wielkoformatowa mapa o nietuzinkowej formie zainspiruje Cię do zorganizowania wycieczki tam, gdzie jeszcze Cię nie było!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/emenemd/domains/prudnik24.pl/public_html/prudnik/wp-content/themes/NEW_legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook