Prudnik24

Wielu chętnych na mieszkania

Wielu chętnych na mieszkania
28 lutego
19:15 2018

W związku z przystąpieniem do programu „Mieszkanie Plus” gmina Prudnik zachęcała mieszkańców do wypełniania specjalnych ankiet mających określić ich potrzeby. Badanie ankietowe trwało do 20 lutego.

Jak wynika z danych, aż 40% osób, które zdecydowały się wypełnić ankiety pracuje poza terenem gminy Prudnik. W sumie do magistratu wpłynęło 245 ankiet.

Jak informował Nową Trybunę Opolską burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych, większość osób wybiera mieszkania powyżej 60 metrów kwadratowych.

– Ostatecznie o wyglądzie osiedla zdecyduje projektant, w uzgodnieniu z nami. Weźmiemy pod uwagę oczekiwania zainteresowanych. – zaznaczył w rozmowie z NTO szef gminy.

Gmina chce wybudować osiedle trzech bloków na 6-hektarowej działce przy ul. Skowrońskiego, koło komendy policji. Ma liczyć 70 mieszkań, wstępnie mówi się o metrażach 40, 60 i 70 metrowych.

Teraz wniosek magistratu będzie badany przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który dysponuje rządowymi pieniędzmi. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w dalszej kolejności powstanie spółka celowa BGK i Prudnickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. To właśnie jej gmina przekaże tereny pod budowę, a bank – pieniądze na sfinansowanie budowy. Z wstępnych szacunków wynika, że będzie to kwota około 13,5 mln zł.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook