Prudnik24

Łąka Prudnicka: nie tylko dom kultury

Łąka Prudnicka: nie tylko dom kultury
01 marca
10:11 2018

Rusza długo oczekiwana inwestycja w Łące Prudnickiej. Gmina Prudnik ogłosiła właśnie przetarg na budowę nowoczesnego centrum wiejskiego, które połączy wszystkie instytucje tej wioski w jednym miejscu.

Nowy obiekt oparty będzie na już istniejącej konstrukcji hali sportowej. Sama hala zostanie gruntownie zmodernizowana, do niej natomiast dobudowane zostaną nowe pomieszczenia, w których gmina planuje umiejscowić siedzibę ośrodka kultury i Ochotniczej Straży Pożarnej (obie instytucje będą tam przeniesione z innych lokacji we wsi). Do tego w obiekcie znajdą się wszystkie niezbędne pomieszczenia sanitarne. Zlokalizowanie wszystkich tych instytucji w jednym miejscu pozwoli zatem gminie zminimalizować koszty ich utrzymania.

Dodajmy, że obiekt stoi nieużytkowany już od ponad dwóch dekad. Dokumentację projektową nowego centrum wiejskiego w Łące Prudnickiej sporządziła firma Pronabud z Prudnika. Na prace budowlane w 2018 roku gmina Prudnik ma zabezpieczone 1,5 mln. zł. Inwestycja planowana jest do 2020 roku.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 195

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

Facebook