Prudnik24

Biurowiec w miejsce gimnazjum

Biurowiec w miejsce gimnazjum
02 marca
19:40 2018

Znamy już plan gminy Prudnik w sprawie zagospodarowaniu budynku po wygaszanym Gimnazjum nr. 1. Jak mówi burmistrz Franciszek Fejdych magistrat zamierza tam utworzyć biurowiec dla instytucji, które będą chciały otwierać swoje oddziały w naszym mieście.

Plany te burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych potwierdził podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej. Przypomnijmy, że pierwotnie w budynku miała być zlokalizowana część Szkoły Podstawowej nr 1. Potem jednak pojawiła się realizowana obecnie koncepcja zamiany nieruchomości pomiędzy gminą a powiatem prudnickim, w efekcie czego „jedynka” w całości będzie mieściła się w dotychczasowej szkole zawodowej przy ul. Podgórnej.

– Jestem przekonany, że budynek przy ul Armii Krajowej nie będzie stał pusty. Obecnie nie mamy obiektów biurowych, które pozwalałyby ściągnąć do Prudnika instytucje, które wcześniej z miasta wychodziły, dlatego przeznaczymy ten obiekt na cele biurowo-usługowe. Myślę, że w krótkim czasie cały obiekt zostanie zagospodarowany i zasiedlony przez różnego rodzaju instytucje państwowe i agencyjne.

Burmistrz wskazuje, że gmina będzie chciała zainteresować obiektem m.in. ZUS i „Wody Polskie”.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook