Prudnik24

Park handlowy powstanie na terenie „Froteksu” – AKTUALIZACJA

Park handlowy powstanie na terenie „Froteksu” – AKTUALIZACJA
07 marca
15:53 2018

Na terenie dawnego „Froteksu” (prawa strona zakładu patrząc od strony miasta) ma powstać park handlowy. Tak informuje firma Mallson Property Group, która zajmuje się wynajmowaniem powierzchni komercyjnych na terenie całego kraju. Inwestycja miałaby zostać oddana do użytku w przyszłym roku. Galeria ma mieć 7600 m. kwadratowych powierzchni, a jej klienci będą mogli korzystać z obszernego parkingu na niemal 500 miejsc. W planie jest 20 sklepów.

O szczegóły zapytaliśmy w mailu przedstawiciela Mallson Property Group. Pytamy m.in o marki handlowe, jakie miałyby prowadzić w Prudniku działalność.

AKTUALIZACJA

Tymczasem burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych potwierdza, że inwestor złożył wniosek o wpisanie do planu zagospodarowania przestrzennego możliwości prowadzenia działalności gospodarczej na terenie dawnego „Froteksu”. Z kolei na lutowej sesji Rady Miasta radni wyrazili zgodę na przystąpienie do procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Nowy plan ma być głosowany (prawdopodobnie) podczas wrześniowej sesji RM. – Na jego podstawie inwestor będzie mógł się starać o pozwolenia budowlane w starostwie. – informuje nas burmistrz Franciszek Fejdych.

Gazeta Prudnik24 – numer 284

Reklamy

Reklamy

Facebook