Prudnik24

Prudnik atrakcyjniejszy dla PTTK

Prudnik atrakcyjniejszy dla PTTK
11 marca
12:28 2018

Według Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Prudnik należy zaliczyć w poczet najatrakcyjniejszych turystycznie miejscowości na Opolszczyźnie. Znalazło to wyraz w podwyższeniu przez PTTK punktacji za zwiedzenie stolicy powiatu podczas zdobywania przyznawanej przez towarzystwo Odznaki Turystyki Pieszej.

 Odznaka należy do najpopularniejszych i zarazem najbardziej prestiżowych wyróżnień przyznawanych przez PTTK. Do jej zdobycia konieczne jest zarówno przejście wymaganej liczby kilometrów, jak i zwiedzenie wskazanych przez PTTK w danym regionie miejsc. Te uznawane za bardziej atrakcyjne turystycznie są najwyżej punktowane.

Dotychczas członkowie PTTK ubiegający się o zdobycie Odznaki Turystyki Pieszej za zwiedzenie naszego miasta otrzymywali 5 pkt, teraz będzie to aż 15. Tak zadecydowała Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie. Oznacza to, że obecnie Prudnik będzie przez PTTK stawiany w jednym rzędzie z takimi atrakcjami turystycznymi regionu, jak: Opole, Nysa, Brzeg, czy Paczków. Tym samym Prudnik znalazł się o dwie kategorie wyżej, „przeskakując” w rankingu atrakcyjności turystycznej m.in. Głogówek, który w dalszym ciągu według PTTK wart jest 10 pkt., podobnie jak również Otmuchów, czy Góra Św. Anny. Najniższą liczbę punktów – 5, otrzymuje się za odwiedzenie takich miejscowości, jak m.in. Biała Prudnicka, Głubczyce, Głuchołazy, czy Moszna.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook