Prudnik24

Pałac w Kazimierzu: przydałby się inwestor

Pałac w Kazimierzu: przydałby się inwestor
15 marca
20:08 2018

Obiekt się sypie, a wciąż nie ma chętnego na jego kupno. Pałac stara się zabezpieczyć przed dalszymi zniszczeniami gmina Głogówek.

To jedna z wielu podobnych historii. Poprzedni właściciel obiektu (prudniczanin, który otrzymał zabytek w ramach rekompensaty za mienie zabużańskie) miał przeprowadzić niezbędne remonty i nie wywiązał się z obietnicy. Po latach sądowych batalii  w 2005 roku budynek przejęła więc gmina Głogówek. Wsparł ją konserwator zabytków.

– Wyremontowaliśmy całą połać dachu pałacu, czyli jest zabezpieczony przed dalszą degradacją. Mamy zbyt dużo obiektów zabytkowych, żeby gmina mogła o wszystkie zadbać. Ogromna podziękowania należą się dla mieszkańców Kazimierza. Cały teren wokół pałacu pięknie uporządkowali. Może znajdzie się inwestor, który zagospodaruje ten nieduży obiekt na dom pomocy społecznej, czy na jakiś ośrodek rehabilitacyjny. Jest on położony w pięknym miejscu – komentuje burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz.

Neogotycki pałac był rozbudowany u schyłku XIX wieku i jest nieużytkowany od blisko 30 lat.  W ostatnim przetargu nieruchomość wraz z parkiem sprzedawano za 300 tysięcy złotych.

(m)

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook