Prudnik24

Zaczął się proces przejmowania ZBK przez ZUK

Zaczął się proces przejmowania ZBK przez ZUK
27 marca
20:11 2018

Pod koniec marca aportem Zarząd Budynków Komunalnych ma być przetransferowany do Zakładu Usług Komunalnych. Ta druga jednostka przejmie wszystkie jego dotychczasowe zadania.

Jeszcze podczas lutowej sesji Rady Miasta burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych poinformował radnych, że zlecił wycenę części przedsiębiorstwa, tak, by podwyższyć kapitał zakładowy ZUK. Po przeprowadzeniu tego działania ZUK przejmie po ZBK m.in. zarządzanie mieszkaniowymi zasobami gminy Prudnik.

Co najważniejsze dla pracowników ZBK, to fakt, że w wyniku przeprowadzonej operacji – jak zapewnia burmistrz Franciszek Fejdych – wszyscy mają zachować pracę. Z kolei dla mieszkańców najważniejszą informacją będzie ta, że wszystkie sprawy nadal będą mogli załatwiać w budynku dawnego ZBK przy ul. Piastowskiej. Również sprawy, które dotąd załatwiane były z ZUK-iem na ul. Przemysłowej, będzie można załatwiać w obiekcie przy Piastowskiej.

Jak informował magistrat w momencie, gdy pomysł połączeniu zakładów się pojawił (kilka miesięcy temu), głównym celem tego ruchu jest podniesienie w gminie jakości usług komunalnych i optymalizacja wykorzystania zasobów ludzkich i materiałowych.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook