Prudnik24

Jest kasa na rewitalizację!

Jest kasa na rewitalizację!
30 marca
19:52 2018

Już niebawem obskurny kwartał kilku ulic śródmieścia Prudnika zostanie całkowicie zmodernizowany. O przekazaniu środków na tą największą w 2018 roku inwestycję gminy Prudnik, poinformował Urząd Marszałkowski.

Przypomnijmy – chodzi o kwartał ulic: Armii Krajowej, Młyńskiej, Szkolnej i Traugutta. Modernizacja tej części miasta stanowi IV etap rewitalizacji śródmieścia. W ramach prac zbudowane zostaną nowe drogi i chodniki, rozbudowane budynki gospodarcze, oświetlenie uliczne, czy place zabaw. Powstać ma tez boisko o syntetycznej nawierzchni, kierowcy parkowali będą na nowych parkingach. Teren ma też obfitować w zadbaną zieleń.

Gmina Prudnik pozyskała środki na inwestycję w ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski. Całość prac opiewa na 7,5 mln. zł., z czego aż 5 mln pochodzi z dofinansowania. Dokładnie z tego samego konkursu środki pozyskają też sąsiednie gminy: w Białej zrewitalizowany zostanie rynek, a w Głogówku część nieczynnego szpitala zostanie zaadoptowana na dom dziennego pobytu dla seniorów.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook