Prudnik24

Za przestępcą na Śląsk

Za przestępcą na Śląsk
04 kwietnia
11:52 2018

49-letni mieszkaniec Prudnika przed odpowiedzialnością ukrywał się na terenie województwa dolnośląskiego – tam też został zatrzymany przez prudnickich kryminalnych.

Do zdarzenia w sprawie którego mężczyzna był poszukiwany doszło 22 marca, po godzinie 15:00 w Prudniku. Jak ustalili interweniujący policjanci pewien 27-latek został napadnięty przez nieznanego wówczas mężczyznę. Napastnik doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności i zabrał mu telefon komórkowy. Mieszkaniec Prudnika swoje straty oszacował na 500 złotych.

Sprawą zajęli się prudniccy śledczy. Funkcjonariusze na podstawie intensywnej pracy operacyjnej oraz zebranych dowodów z tym przestępstwem powiązali 49-letniego mieszkańca Prudnika. Mężczyzna ukrywał się u swojej rodziny na terenie województwa dolnośląskiego – tam też został zatrzymany przez prudnickich kryminalnych.

49-latek usłyszał już zarzut rozboju. Mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Na wniosek policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące. Za rozbój grozi mu teraz kara nawet do 12 lat więzienia.

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook