Prudnik24

Rusza Marszałkowski Budżet Obywatelski

Rusza Marszałkowski Budżet Obywatelski
06 kwietnia
11:13 2018

Na stronie budzet.opolskie.pl została opublikowana lista projektów dopuszczonych do głosowania w II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W powiecie prudnickim można głosować na następujące projekty:

– „Akcja dla płuc – miasta grają w zielone” koszt realizacji zadania to 100 000,00 zł

– „Wspierajmy się razem!!!” Rehabilitacja dla seniorów, integracja sensoryczna dla dzieci oraz wspomaganie rozwoju niepełnosprawnych koszt realizacji zadania to 96 895,95 zł

– Organizacja cyklu 9-ciu imprez integracyjnych na terenach wiejskich gminy Prudnik koszt realizacji zadania to 84 050,00 zł.

Poza wnioskami powiatowymi dostępne są również propozycje zadań o zasięgu subregionalnym, a więc dla powiatów: głubczyckiego, prudnickiego i krapkowickiego (jest ich dziewięć).

Od poniedziałku 9 kwietnia b.r. rozpoczyna się głosowanie mieszkańców, które potrwa do 29 kwietnia b.r. prudnicki magistrat zaprasza do oddania głosu, zwłaszcza, że rok temu żaden z projektów powiatowych nie uzyskał wystarczającej ilości głosów.

Wzór karty do głosowania uchwala Zarząd Województwa Opolskiego. Karta będzie udostępniona na stronie internetowej www.opolskie.pl, wyłożona w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego oraz w punktach informacyjnych.

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook