Prudnik24

Kąpielisko w Nysie będzie na czas

Kąpielisko w Nysie będzie na czas
13 kwietnia
18:31 2018

Jak zapewnia Agencja Rozwoju Nysy, kąpielisko w Nysie zostanie otworzone zgodnie z planem, a więc pod koniec czerwca.  To jednak nie wszystko.

– Kąpielisko nie będzie w całości od razu gotowe, ponieważ te budynki, które są zapleczem pewnego rodzaju infrastrukturą wielkiego centrum, które ma tam powstać, będą trochę później oddane. W związku z tym, kąpielisko jako takie, będzie wydzielone i w sezonie będzie otwarte, natomiast pozostałe budynki będą oddane dopiero w granicach listopada-grudnia. – tłumaczy szczegóły cytowany przez Radio Opole  Mirosław Aranowicz z Agencji Rozwoju Nysy.

Plany są ambitne. Przebudowa zakłada bowiem stworzenie dwóch niecek basenowych, małego aquaparku, a także zjeżdżalni i kompleksu sportowego. Obiekt ma być czynny  przez cały rok, co związane jest z dostępem do źródeł geotermalnych. Burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz zapowiada odwierty w poszukiwaniu źródła.

– Zdaniem specjalistów dokopanie się, dowiercenie się do źródeł jest niemal pewne, także musimy wziąć pod uwagę to, że będzie możliwość podgrzania części wody na kąpielisku, puszczenia tam źródeł geotermalnych. W tym momencie zadaszenie jest niezbędne. Także, te prace, które są teraz też będą miały element wysunięcia części budowlanej do takiego momentu, w którym będzie możliwe zadaszenie przynajmniej części kąpieliska tak, aby jak najdłużej z niego można było korzystać. – wyjaśniał dla rozgłośni szef nyskiej gminy.

Koszt modernizacji kąpieliska  to 9 mln złotych.

Maciej Dobrzański

Za: Radio Opole

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook