Prudnik24

Most zamknięty. Zmiany na wiadukcie na Nyskiej

Most zamknięty. Zmiany na wiadukcie na Nyskiej
24 kwietnia
17:34 2018

Dziś rozpoczął się remont mostu na ul. Batorego. Aby ułatwić kierowcom funkcjonowanie przez najbliższych kilka miesięcy, powiat zdecydował o poszerzeniu pasa jezdni na wiadukcie przy ul. Nyskiej.

Przypomnijmy najważniejsze fakty: remont polega na zburzeniu  i wybudowaniu od nowa mostu na ul. Batorego. Przedsięwzięcie ma potrwać do września/października tego roku. W tym czasie kierowcy będą poruszali się wybudowanym przez wojsko mostem tymczasowym u zbiegu ulic Kochanowskiego i Wańkowicza. Zresztą – na ten temat pisaliśmy już tak wiele, że szkoda się powtarzać. Dla zainteresowanych link do szczegółowych informacji: https://prudnik24.pl/index.php/2018/03/28/remont-mostu-pigulce/

Nowością w temacie jest decyzja starostwa o zwężeniu chodnika pod wiaduktem kolejowym na ul. Nyskiej, dzięki czemu ruch na tym odcinku będzie mógł się odbywać płynnie w obu kierunkach. Prace dotyczącego tego przedsięwzięcia już trwają. Kierowcy przejadą też ulicą Kolejową, choć tam prace wciąż się nie zakończyły. Ale najważniejszy ich element – asfalt – jest już na całej długości jezdni.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook