Prudnik24

PCM: długo czekano na tą inwestycję

PCM: długo czekano na tą inwestycję
24 kwietnia
17:25 2018

Prudnicki szpital przygotowuje się do jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji od lat. Mowa o przebudowie bliku operacyjnego.

Sama przebudowa to nie wszystko, bo w pakiecie będzie miało miejsce wykonanie centralnej sterylizatorni. Koszty tego dużego przedsięwzięcia to aż trzy i pół miliona zł. Do tej sumy trzeba też doliczyć koszty związane z zakupem wyposażenia.

– To przedsięwzięcia zabezpieczy tym zakresie potrzeby naszego szpitala na kilkanaście lat – komentuje Ryszard Brzozowski, prokurent Prudnickiego Centrum Medycznego. Podkreśla przy tym, że w ślad za inwestycją będzie szło unowocześnienie procesu leczenia. – W ten sposób niejako zepniemy sterylizację z blokiem operacyjnym, co przyczyni się do rozszerzenia naszych usług i da dużą możliwość rozwoju oddziału chirurgii ogólnej z elementami chirurgii dziecięcej. Z pewnością zwiększy się też potencjał oddziału wewnętrznego, ginekologii i położnictwa.

Aż dwa miliony zł. na modernizację oddziału przeznaczy powiat prudnicki, który zarżadza szpitalem. Pozostałe kwoty będą pochodzić z dofinansowania UE i funduszy PCM. Prace mają potrwać do przełomu lat 2018-2019.

Maciej Dobrzański 

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook