Prudnik24

Gmina dziękuje wojsku

Gmina dziękuje wojsku
30 kwietnia
13:04 2018

Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Prudnika Franciszek Fejdych złożył podziękowania na ręce pułkownika Grzegorza Wincka – Dowódcy Jednostki nr 3444 w Głogowie, która wybudowała most tymczasowy ratujący sytuację w mieście na czas przebudowy mostu na ul. Batorego.

Burmistrz powiedział, że jest pozytywnie zaskoczony mobilnością i zdolnościami Jednostki w Głogowie.

– Szybkość i dokładność wykonania zadania, dyscyplina i bardzo pozytywne nastawienie do wszystkich tych, którzy przy tej przeprawie pracowali jest dla nas przykładem, że wojsko polskie w każdej sytuacji jest w stanie zrealizować to co przyjmie na siebie i że zawsze można liczyć na wojsko kiedy już wszystkie inne środki i metody zawiodły – zauważył szef gminy. Podziękowania za „trud i profesjonalizm w uruchomieniu dodatkowej przeprawy przez rzekę Prudnik” Franciszek Fejdych złożył w imieniu mieszkańców, radnych i – jak zaznaczył – własnym.

– Jesteśmy dumni z polskich żołnierzy. Dziękujemy Wam za służbę dla Prudnika i dla mieszkańców Prudnika – uzasadniał burmistrz.

Przypomnijmy, że most tymczasowy u zbiegu ulic Chrobrego i Kochanowskiego prowadzi przez ulicę Wańkowicza. Obowiązuje na nim jedokierunkowy ruch i ogranczenie prędkości do 30 km./h. Swoją funkcję będzie pełnił co najmniej do 30 września.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook