Prudnik24

Z myślą o niepełnosprawnych

Z myślą o niepełnosprawnych
30 kwietnia
12:26 2018

O nowe samochody służące do przewozu niepełnosprawnych wzbogaciły się Dom Pomocy Społecznej w Prudniku oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku. Pojazdy zakupiło starostwo powiatowe. 

Oba busy samorząd zakupił przy wsparciu finansowym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Łączna wartość samochodów to niemal 300 tys. zł, a dofinansowanie z PFRON wyniosło blisko 50% tej kwoty.

Przedstawiciele obu placówek symbolicznie odebrali pojazdy w poniedziałek 23 kwietnia br., przed budynkiem starostwa. Obecni byli dyrektorzy DPS i SOSW – Tomasz Szurmak i Marek Muszyński – a także reprezentant mieszkańców prudnickiego DPS i grupa podopiecznych głogóweckiego SOSW. Kluczyki na ich ręce przekazał starosta Radosław Roszkowski, oraz Sekretarz Powiatu, Agnieszka Zagórska.

– Jest to duża pomoc dla naszego domu. Mieszkańcy z powodu stanu zdrowia – z racji schorzeń, niepełnosprawności ruchowej i ograniczonej możliwości poruszania się – są zmuszeni do bardzo częstych wizyt u specjalistów w placówkach służby zdrowia na terenie województwa opolskiego. Ten wspaniały prezent w postaci samochodu osobowego w znaczący sposób rozwiąże problemy mieszkańców, jeśli chodzi o przemieszczanie się do lekarzy, pomoże również w zapewnieniu rozrywki. Możliwości transportu, np. na wycieczki, do kina, teatru, innych atrakcyjnych miejsc, to nie mniej istotne formy pomocy mieszkańcom w codziennym funkcjonowaniu – mówił dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Prudniku, Tomasz Szurmak.

– Oba samochody Ford Transit Custom Kombi wyposażone są w silnik wysokoprężny nowej generacji TDCi Ford EcoBlue, o pojemności 2000 cm3 i mocy 130 KM, spełniający wymagające standardy Euro 6, oraz zapewniający doskonałe osiągi i moc przy z niskim zużyciu paliwa (zaledwie 6,1 l/100 km) i poziomie emisji CO2 (157 g/km). – przekazał nam starosta Radosław Roszkowski.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook