Prudnik24

Miasto przekazuje działkę szpitalowi

Miasto przekazuje działkę szpitalowi
09 maja
18:55 2018

To efekt decyzji radnych wychodzący na przeciw modernizacji oddziałów, jakich chce dokonać Prudnickie Centrum Medyczne.

Niezabudowana działka znajduje się na ulicy Piastowskiej na wprost szpitala i ma wielkość 64 arów. Prudniccy rajcy zgodzili się przekazać ten teren powiatowi nieodpłatnie. Przypomnijmy, że już wcześniej miasto chciało się zamienić z powiatem na inne nieruchomości, ale nie otrzymało satysfakcjonującej oferty. W umowie o przekazaniu działki jest zapis, że powiat musi wykorzystać ją na cele ochrony zdrowia i ewentualnej rozbudowy szpitala, która może mieć miejsce w przyszłości.

Podczas głosowania w tej sprawie, które odbyło się na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, wstrzymał się nowo utworzony klub radnych PiS (Alicja Isalska, Jacek Urbański, Andrzej Gajewski, Marcin Krasoń i Mieczysław Partyczny). Radni tłumaczyli, że nie mają nic przeciwko pomocy szpitalowi, ale ten temat nie jest pilny, a władze powiatu powinny się raczej skupić na dalszej modernizacji obecnego obiektu.

Przypomnijmy, że jak informowaliśmy w poprzednim wydaniu Gazety Prudnik24, PCM przygotowuje się do przebudowy bloku operacyjnego oraz wykonania centralnej sterylizatorni. Koszty tego dużego przedsięwzięcia to aż trzy i pół miliona zł. Do tej sumy trzeba też doliczyć koszty związane z zakupem wyposażenia.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook