Prudnik24

Aleksandrówka do powiatu

Aleksandrówka do powiatu
10 maja
09:31 2018

Powiat nyski stanie się właścicielem „Aleksandrówki”. W obiekcie prawdopodobnie będą się leczyć dzieci po chorobach nowotworowych.

Sprawa przyszłości ośrodka rozwiązała się podczas kwietniowej sesji rady powiatu nyskiego. Rajcy jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu 385 tys. złotych na zakup obiektu. Nabywcą będzie gmina Głuchołazy, która skorzysta z prawa pierwokupu nieruchomości, a potem przekaże ją powiatowi nyskiemu. Budynek będzie przekazany jako darowizna. Uprzednio, aby transakcja mogła się odbyć, obiekt musiał zostać wpisany do rejestru zabytków.

Przypomnijmy, że „Aleksandrówka” została zamknięta trzy lata temu. W obiekcie działał ośrodek rehabilitacji dla dzieci, a także zespół szkół. Również teraz obiekt ma prowadzić działalność związaną z dziećmi.

– Musimy zrobić projekt remontowy, uzgodnić cel. Dzieciom tak, ale na jakie cele – lecznicze, czy edukacyjno-wypoczynkowe. – ogłosił tajemniczo starosta nyski Czesław Biłobran na antenie „Radia Opole”. Z kolei portal glucholazyonline.com.pl podaje, że w budynku zostanie uruchomiony ośrodek rehabilitacyjny po chorobach nowotworowych. Finansowanie zapewni kontrakt z NFZ. Na łamach portalu potwierdził to Piotr Woźniak, wicestarosta nyski.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook