Prudnik24

Reaktywacja stała się faktem

Reaktywacja stała się faktem
10 maja
09:25 2018

W sobotę 28 kwietnia Przewozy Regionalne uruchomiły kursy pociągów z Nysy do Kłodzka. Na linii kursować będą dwie pary pociągów w weekendy od 28 kwietnia do 6 maja, 31 maja do 3 czerwca i w wakacje od 23 czerwca do 30 września. Odjazd z Nysy o 7:24 i 14:50 i z Kłodzka o 8:55 i 16:25.

Należy pamiętać, że to niejako próba, na którą kolej wyraziła zgodę m.in. dzięki lobbingowi Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych. Nie ma więc pewności, czy połączenie wejdzie już na stałe w kolejowy krajobraz regionu. Mimo tego, na razie są powody do optymizmu. „DLA TAKICH CHWIL CHCE SIĘ DZIAŁAĆ!!! Pociąg osobowy z Nysy przywiózł do Kłodzka tłumy. Również tłumy odjechały do Kędzierzyna Koźla. Kolejna historyczna data w dziejach naszej grupy” (pisownia oryginalna) – opisywało konto facebookowe tej organizacji w dniu otwarcia linii.

„Zachęcamy mieszkańców do korzystania z połączenia kolejowego Nysa – Kłodzko, gdyż dalsze utrzymanie połączeń na tym odcinku, po okresie próbnym, uzależnione będzie od potencjału przewozowego i wielkości potoku podróżnych.” – informuje z kolei prudnicki magistrat na swoim portalu internetowym.

Gazeta Prudnik24 – numer 291

Reklamy

Reklamy

Facebook