Prudnik24

Wybudują tężnię!

Wybudują tężnię!
11 maja
17:53 2018

Druga – po Głuchołazach – tężnia solankowa na Opolszczyźnie powstanie w Głubczycach. Tak zadecydowali głosujący w tegorocznej edycji głubczyckiego budżetu obywatelskiego.

Na projekt „Tężnia solankowa – Park Miejski w Głubczycach” – oddano 1006 ważnych głosów (kolejne miejsca: „Ślizgaj się z nami – budowa lodowiska w Głubczycach – 496 ważnych głosów oraz „Plac rekreacyjno-zabawowy w Głubczycach” – 70 ważnych głosów).

W głosowaniu internetowym, które trwało od 3 do 13 kwietnia br. wzięło udział 1375 internautów, którzy oddali 1099 ważnych głosów.

Spośród 276 głosów nieważnych – 171 to głosy niepotwierdzone mailowo, 102 głosy oddane przez osoby nieuprawnione (spoza miasta Głubczyce lub niepełnoletnie) oraz 3 głosy oddane „podwójnie” czyli w głosowaniu internetowym i tradycyjnym.

W głosowaniu tradycyjnym, trwającym od 4 do 13 kwietnia br., do 3 punktów głosowania udało się 487 osób. Z urn wyjęto 482 karty, na których ważnych głosów było 473.

Spośród 9 głosów nieważnych – 6 to oddane przez osoby nieuprawnione (spoza miasta Głubczyce) oraz 3 głosy oddane „podwójnie” czyli w głosowaniu internetowym i tradycyjnym.

– Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom za to, że włączyli się do tworzenia pierwszego budżetu obywatelskiego Głubczyc i wzięli udział w głosowaniu nad propozycjami – komentuje burmistrz Głubczyc Adam Krupa. Jak zapowiada, tężnia powstanie jeszcze w tym roku. Zwolennicy jej powstania argumentowali, że w dobie walki ze smogiem i zanieczyszczeniem powietrza, tężnia solankowa działa jak filtr powietrza, tworzy bezpieczną, zdrową i estetyczną strefę relaksu dla mieszkańców i turystów w każdym wieku.

Przypomnijmy, że w tym roku głubczycki magistrat na budżet obywatelski przeznaczył 200 tysięcy złotych.

Maciej Dobrzański

Gazeta Prudnik24 – numer 192

Reklama

Reklamy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Facebook