Prudnik24

Jeżdżą ciężarówkami przez Szybowice i Dębowiec

Jeżdżą ciężarówkami przez Szybowice i Dębowiec
16 maja
18:53 2018

Prudnicka policja apeluje do kierowców pojazdów ciężarowych, których dopuszczalna masa całkowita wynosi powyżej 32 ton o stosowanie się do wyznaczonego dla tych pojazdów objazdu i respektowanie zakazu ich poruszania na trasie Szybowice – Wierzbiec. Sytuacja ma związek z coraz liczniejszymi przypadkami napotykania takich samochodów na tej właśnie trasie. Niewątpliwie stwarza to zagrożenie na dość wąskiej drodze, nie tylko dla przechodniów, lecz także innych kierowców. Prawidłowy objazd na czas remontu mostu na ul. Batorego prowadzi – przypomnijmy – przez Nysę i Głuchołazy.

– Informujemy, że wobec kierowców lekceważących powyższe ograniczenia będą wyciągane konsekwencje prawne. – mówi naszej gazecie rzecznik policji mł. asp. Andrzej Spyrka.

Czytelnicy zgłaszają nam również przypadki pojawiania się tirów na drodze w Dębowcu prowadzącej przez Las Prudnicki. Miejsce to należy do Parku Krajobrazowego Góry Opawskie oraz obszaru Natura 2000. Droga pełni co prawda funkcję publicznej drogi powiatowej, ale jej stan zdecydowanie nie pozwala na duży ruch tak ciężkich samochodów. Innymi słowy – droga, której modernizację oprotestowali w ubiegłym roku mieszkańcy Dębowca nie może pełnić funkcji oficjalnego objazdu. Z tego powodu starostwo powiatowe zamierza zainstalować przy wjeździe do lasu znaki z informacją o ograniczeniu możliwości wjazdu pojazdów nie przekraczających nacisku 6 ton na oś.

Gazeta Prudnik24 – numer 288

Reklamy

Reklamy

Facebook